KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12175029
nr 1217 5029
Eric Hallström
(1893-1946), Sverige
Blandteknik, Stilleben, Signerad, 26x37
Eric Hallström, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1893, död 1946.
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
måndag 19 november 2018
kl 20:05:16
300 kr
400 kr
400 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
500 kr
Eric Hallström
Läs mer om Eric Hallström